XVIII Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej.

 

W dniach 13-14.05.2017r nasze Koło PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie zorganizowało Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej.

Ideom rajdu jest uczczenie  740 rocznicy uzyskania praw miejskich przez Trzebiatów. To już XVIII edycja tego rajdu, który daje możliwość uczestnikom poznawać ziemię powiatu gryfickiego i gminy Trzebiatów. W rajdzie z roku na rok uczestniczy coraz więcej dzieci i młodzieży, chcących poznać historię oraz walory naszego regionu.

Trasa rajdu co roku jest inna. Oprócz poznawania Ziemi Trzebiatowskiej młodzież spędza mile czas biorąc udział w konkursach sprawdzających ich wiedzę o regionie a także grach i zabawach  edukacyjnych przygotowanych przez organizatorów. Młodzież ma również możliwość zdobycia punktów  do Odznaki Turystyki Pieszej.

W sobotę 13.05.2017 roku rajd rozpoczął się przed Ratuszem Miejskim o godz. 9:00. Następnie uczestnicy zostali przewiezieni do miejscowości Sadlno. Stamtąd  wyruszyli  na trasę terenową  w stronę Trzebiatowa przez Chełm Gryficki, plac treningowy Merida. Tu był koniec I etapu. Na Meridzie na dzielnych piechurów czekała gorąca kiełbaska z grilla.

Drugi dzień to, trasa miejska – Szlakiem Słonia. O godz. 09.00 również sprzed Ratusza nastąpił start drużyn. Trasa przebiegała przez najważniejsze zabytki Trzebiatowa : Ratusz, Wyszków, Krzyż Pokutny, Kaplica św. Jerzego, Kościół MNMP, Sgraffito, Kaplica św. Ducha, Baszta Kaszana. Na przystani kajakowej która była metą naszego rajdu ,na uczestników czekał gorący posiłek oraz możliwość skorzystania z zaplecza sportowego.

Wszyscy wspaniale się bawili. W imprezie wzięło udział ok.200 uczestników w 3 kategoriach : szkołą podstawowa, gimnazjalna, ponadgimnazjalna. W rajdzie uczestniczyli reprezentanci szkół z ZSzOI w Mrzeżynie, Szkół z Gryfic, Szkół z Trzebiatowa, ZSP z Gościna, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Trzebiatów, Warsztat Terapii Zajęciowej z Trzebiatowa.

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali :

Szkoła podstawowa

 1. Lamożerce – Mrzeżyno
 2. Wielka Szóstka – SP 1 Trzebiatów
 3. Trójka z Gryfic – SP 3 Gryfice
 4. Topowa Piątka – Sp 1 Trzebiatów
 5. Kaczki z jednej paczki – Mrzeżyno

Gimnazjum

 1. Dwójka z Gryfic
 2. Malanowski i Partnerzy – Mrzeżyno
 3. Ogniste Wróżki – Trzebiatów

Ponadgimnazjalne

 1. Łop Łop Rogozina – ZSP Herbert Trzebiatów
 2. No Name – ZSP Herbert
 3. Zgrzybiałe Gołompy – ZSP Herbert

 

Szczególne podziękowania dla Pana Burmistrza Józefa Domańskiego oraz Prezesa Oddziału   w Międzyzdrojach  Jerzego  Czerskiego  za obecność oraz wszystkim sponsorom i tym  wszystkim,  którzy pomogli przy organizacji imprezy:

Przewodniczący Rady Powiatu Marek Gołuchowski, Przewodniczący Rady Miasta Jan Kaniewicz, „WOJ- POL ”Sklep Mundurowy, „Kambert” Usługi Kamieniarskie R. Andrzejewski, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, ZSP Herbert, Sklep Sportowo – Wędkarski J. Jaroszewicz, ,, Sliwka” ZUH L.J Śliwa, Hotel nad Regą Leszek Sychulec, Ksiegarnia ,, Trygław” S.M. Omaleńczuk,, Agencja Rozwojowa Usługowa ,, Marko” Marek Gołuchowski, Piekarnia Krzysztof Wojciechowski oraz Kierownikom Sklepów Netto i  Intermarche w Trzebiatowie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.