XV Guide Tour (Trzebiatów – Mrzeżyno – Bornholm – Kołobrzeg)

W dniach 20-22 04.2018 r.  odbył się XV Guide Tour czyli Ogólnopolski Zlot Przewodników i Pilotów wycieczek turystycznych.
Uczestników zlotu przywitała Prezes Koła kol. Ewa Fudała, która przedstawiła jednocześnie cele i założenia cyklicznych spotkań braci przewodnickiej. Po wystąpieniu pani Prezes, głos kolejno zabrali: V-ce burmistrz Trzebiatowa –  Grzegorz Olejniczak, Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury – Renata Teresa Korek a także Prezes Trzebiatowskiej Organizacji Turystycznej – kol. Marek Kwiatkowski. Od nich to właśnie uczestnicy spotkania dowiedzieli się o zamierzeniach miasta i gminy, związanych z  rozwojem turystyki w naszym regionie.

Miło nam, że zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli także prezesi pozostałych kół PTTK działających w Trzebiatowie.

Po części oficjalnej wszystkich spotkała  jeszcze miła niespodzianka. Uczestnicy zostali poczęstowani naszą kaszą po rycersku, przygotowaną przez restauracja „Ratuszowa”. Natomiast dzieci ze szkoły podstawowej w Mrzeżynie przedstawiły inscenizację legendy o Baszcie Kaszanej.

Uczestnicy Guide-u mieli także możliwość zwiedzania sal i zakamarków pałacowych,  a po obiedzie zobaczenia urokliwych zakątków i zabytków naszego miasta.

Kolejnym etapem wspólnego spotkania był przejazd do Mrzeżyna i wycieczka po najciekawszych miejscach miejscowości. Dzień zakończył się uroczystą kolacją integracyjną w hotelu ” Wydma Resort & SPA”.

Następnego dnia uczestnicy zlotu wyruszyli w rejs katamaranem „Jantar” z Kołobrzegu na duńską wyspę Bornholm. Wspaniała morska przygoda, nic dodać nic ująć, tym bardziej że w rejsie wzięli także udział mieszkańcy naszego miasta, nie będący uczestnikami Guide Tour-u. Dla zainteresowanych polecamy link do strony, gdzie swoje wrażenia ze zwiedzania wyspy przedstawiają uczestnicy wyprawy (www.pasjaczyniwolnym.pl).
Ostatni dzień Guid-u poświęcony był  na zwiedzanie zabytków Kołobrzegu.

 

Przez te trzy dni zawiązały się wspaniałe przyjaźnie i znajomości. Pożegnalny obiad w Ośrodku „Posejdon” u niejednego uczestnika zlotu, spowodował  pojawienie się łezki w oku. Niektórzy umówili się już wstępnie na kolejne spotkanie tj. „Rajd Górski ” , który odbędzie się w Przemyślu w sierpniu.

Sprawna organizacja XV Ogólnopolskiego Zlotu Przewodników i Pilotów nie mogłaby się odbyć bez pomocy naszych przyjaciół. Dziękujemy szczególnie:

  • Renacie Teresie Korek – dyrektor TOK-u w Trzebiatowie’
  • Mariuszowi Śliwie – referat inwestycji i promocji,
  • Barbarze Ćwiek – menager „Wydma Resort & SPA” Mrzeżyno,
  • Radosławowi Horaninowi – Muzeum Oręża w Kołobrzegu
  • Renacie Jankowskiej – nauczyciel SP w Mrzeżynie
  • Piotrowi Żakowi – kustosz muzeum pałacowego

oraz koleżankom i kolegom z Koła PTTK „Baszta Kaszana”

Z turystycznym pozdrowieniem
Zarząd Koła