XIX Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej

W dniach 12-13.05.2018r. odbył się już XIX Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej okazji 741 rocznicy nadania praw miejskich. Wyjątkowo piękna, słoneczna pogoda towarzysząca uczestnikom wycieczki, stanowiła dodatkową nagrodę. Uczestnicy rajdu reprezentowali szkoły naszego powiatu z Trzebiatowa, Mrzeżyna a także Gryfic oraz podopieczni WTZ w Trzebiatowie. Łącznie w rajdzie wzięło udział 140 uczestników. Jak co roku trasa marszu prowadziła przez znane i nieznane zakątki naszej gminy i miasta.

Podczas pierwszego dnia prowadziła ona wśród łąk, lasów i pól od Siemidarżna przez Lewice, Jaromin do Trzebiatowa. Na trasie młodzież musiała udzielać odpowiedzi na pytania zadawane przez sędziów, dotyczących różnych dziedzin. Nagrodą za wysiłek fizyczny i umysłowy tego dnia była kiełbaska z grilla, którą uczniowie i ich opiekunowie mogli skonsumować na terenie SP nr 2 w Trzebiatowie. Była to też okazja do dzielenia się pierwszymi wrażeniami z trasy.
Dzień drugi to tradycyjnie już przejście ulicami i zaułkami Trzebiatowa. Na mecie Rajdu czekała na uczestników niespodzianka. Poza gorącą wojskową grochówką, koledzy OSP Trzebiatów przygotowali pokaz sprzętu gaśniczego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Największe emocje towarzyszyły  jednak jak zwykle, oczekiwaniom na wyniki końcowe rywalizacji. Każda drużyna została nagrodzona dyplomem za udział w rajdzie, a dodatkowo pucharami uhonorowane zostały trzy najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

Szkoła podstawowa (klasy 1-4)

  1. Wielka Szóstka – SP 1 Trzebiatów
  2. Mądre Główki – SP 2 Trzebiatów

Leśne Żuczki – SP Mrzeżyno

  1. Gąsieniczki – SP Mrzeżyno

 

Szkoła podstawowa (klasy 5-7)

  1. Zielone Melony – SP 1 Trzebiatów

Trójka z Gryfic – SP 3 Gryfice

  1. Lamorożce – SP Mrzeżyno
  2. Bojowe Ciasteczka – SP Mrzeżyno

Łosie na szosie – SP 1 Trzebiatów

 

Gimnazjum

  1. Dwójka z Gryfic – SP 4 Gryfice
  2. Szybcy i Wściekli – SP Mrzeżyno
  3. Tamagothi – PG Trzebiatów

 

Szkoły ponadgimnazjalne

  1. Żubry w trawie – ZSP Herbert Trzebiatów

 

I jak to zwykle bywa jedni cieszyli się  ze zwycięstwa a inni byli trochę zawiedzeni, że nie udało im się wygrać. Stwierdzili jednak, że za rok będzie ponowna okazja aby wykazać się wiedzą.

Dla nas wszyscy uczestnicy XIX Rajdu po Ziemi Trzebiatowskiej są    zwycięzcami.
Nasz  rajd nie mógłby się odbyć bez wsparcia i zaangażowania osób prywatnych i instytucji, działających na terenie miasta i gminy Trzebiatów. A należą do nich: Burmistrz Trzebiatowa, Rada Miejska w Trzebiatowie, TOK Trzebiatów, ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie, Woj-Pol, Intermarche-Trzebiatów, GS – Trzebiatów a także sponsorzy indywidualni : L. i J Śliwa, A. Sobieralski, E. Twarzyńska,  R. Andrzejewski, J. Kaniewicz, M. Gołuchowski, J. Krawczyk, J. Gutkowski, J. Jaroszewicz, a także państwo Krerowicz właściciele piekarni w Mrzeżynie, którzy od wielu lat swoimi wypiekami  wspierają naszą imprezę. Dziękujemy też naszym koleżankom i kolegom z koła za bezpośrednie zaangażowanie a także za ufundowanie pucharów.

Do zobaczenia w przyszłym roku  już na  XX  jubileuszowym rajdzie.

 

Zarząd Koła