VIII Rajd Bałtyku – „Zaślubiny z morzem”

17 marca 2018 r., jak co roku, członkowie Koła PTTK „Baszta Kaszana” zorganizowali VIII Pieszy Rajd Bałtyku z okazji 73 rocznicy zaślubin z morzem, które odbyły się na plaży w Mrzeżynie. 
Trasa tegorocznego rajdu wiodła od Rogowa (pomnik upamiętniający katastrofę samolotu w wodach jeziora Resko Przymorskie) do Mrzeżyna (port rybacki), gdzie młodzi turyści uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach, zorganizowanych przez Urząd Miasta w Trzebiatowie i grupę rekonstrukcji historycznych „Nałęcz”. 

Przy pięknej, słonecznej pogodzie uczestnicy rajdu mieli okazję wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, odpowiadając na pytania sędziów punktowych, którzy znajdowali się na trasie. Poziom wiedzy dzieci i młodzieży był wyrównany i wysoki. Dlatego też nie przytoczymy tu wyników oficjalnej rywalizacji, gdyż nie to było najważniejsze. Za to wszystkim gratulujemy i dziękujemy, że jak co roku możemy na Was liczyć i wspólnie spędzać czas, poznając piękno i historię naszego regionu. A szczególnie dziękujemy uczniom: 

  • Zespołowi Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie, 
  • Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie, 
  • Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie 
  • ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie 

oraz uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej z Trzebiatowa.
Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy, zapraszając jednocześnie do obejrzenia foto relacji umieszczonej w naszej galerii.