XVII Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej

Piękny, słoneczny weekend 7-8 maja 2016 r. to termin kolejnego Rajdu po Ziemi Trzebiatowskiej. Już po raz XVII miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu spotkali się na wspólnym poznawaniu znanych i nieznanych zakątków naszej gminy.
Rozpoczęcie rajdu odbyło się  w sobotni poranek przed Ratuszem Miejskim. Swoją obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Rady Miasta pan Mirosław Makarewicz, który życzył wszystkim uczestnikom miłego, twórczego a przede wszystkim bezpiecznego poznawania walorów naszego regionu.
Po zapoznaniu ze sprawami regulaminowymi wszyscy uczestnicy udali się autokarami do Kłodkowa, skąd wyruszyli na trasę rajdu. Po pokonaniu 12 km trasy wiodącej polnymi i leśnymi drogami oraz odpowiedziami na pytania sędziów punktowych (członków koła PTTK Baszta Kaszana), wszyscy szczęśliwie dotarli do punktu docelowego – przystani kajakowej. Tu mogli posilić się kiełbaskami z grilla, o które zadbali organizatorzy. Po tak dużym wysiłku fizycznym była to nie lada uczta.
Drugi dzień rajdu przywitał nas ponownie wspaniałą pogodą. Tym razem uczestnicy mieli do pokonania trasę 10 km, wiodącą ulicami miasta i ponownie odpowiadając na pytania z różnych dziedzin. Również i tym razem miejsce docelowym była przystań kajakowa nad Regą, gdzie na uczestników czekała już pyszna grochówka.
W XVII Rajdzie po Ziemi Trzebiatowskiej brało udział aż 28 drużyn (ponad 150 uczestników) reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz dwie drużyny dorosłych. Wszyscy, którzy dotarli na metę Rajdu mogli czuć się prawdziwymi zwycięzcami. Rywalizacja, która pozwoliła ustalić kolejność drużyn w poszczególnych kategoriach, była tylko dodatkowym bodźcem do poszerzania własnej wiedzy. Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki Rajdu, a nagrodzonym drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy przyjemność mieli wręczyć: Przewodniczący Rady Miasta – Mirosław Makarewicz oraz Prezes Oddziału PTTK w Międzyzdrojach – Jurek Czerski.

Wyniki:
Szkoła podstawowa
1 miejsce – Gang Gargamela (SP 1 Trzebiatów)
2 miejsce – Wielka Szóstka (SP 1 Trzebiatów)
2 miejsce – Czaderki (SP 1 Trzebiatów)
3 miejsce – Trójka z Gryfic (SP 3 Gryfice)
3 miejsce – Czyżaki i Partnerki (SP Mrzeżyno)
3 miejsce – Szybkie Żółwie (SP Mrzeżyno)

Gimnazjum:
1 miejsce – Dwójka z Gryfic (Gim.2 Gryfice)
2 miejsce – Niezdecydowani (Gim. Mrzeżyno)
2 miejsce – Chicken Box (Gim. Mrzeżyno)
3 miejsce – Szybcy i Wściekli (Gim. Mrzeżyno)

Szkoła ponadgimnazjalna:
1 miejsce – Paciaciaki (ZSP im. Z.Herberta Trzebiatów)
2 miejsce – No Name (ZSP im. Z. Herberta Trzebiatów)
3 miejsce – Wyjście Ewakuacyjne (Kołobrzeg)
3 miejsce – Dream Team (ZSP im. Z. Herberta Trzebiatów)

Dorośli:
1 miejsce – Bez Nazwy (Trzebiatów)
2 miejsce – Kołowrotki (WTZ Trzebiatów)

Dziękujemy. Gratulujemy.
Do zobaczenia w przyszłym roku.