Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku to pamiętna data z kart historii Polski. Po 123 latach niebytu na mapie Europy nasza ojczyzna odzyskała niepodległość. Nie mniej pamiętną datą był także dzień 11 listopada 2018 r., kiedy to społeczność naszego kraju, mogła cieszyć się 100 już rocznicą życia w wolnej Polsce.

Podczas obchodów tej rocznicy nie mogło zabraknąć również członków naszego koła. We współpracy z Urzędem Miasta zorganizowaliśmy rajd rowerowy pod hasłem „100 rowerów na 100-lecie Niepodległości”. Wzięli w nim udział mieszkańcy miasta i gminy Trzebiatów, którzy nie zważając na mglistą pogodę, przejechali 11 kilometrową trasę ścieżki rowerowej od Mrzeżyna do Trzebiatowa. Wszyscy otrzymali okolicznościowe koszulki i pamiątkowe medale.

Podczas przejazdu przedstawiciele uczestników rajdu złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomnikach i obeliskach, które upamiętniały wydarzenia związane z historią Polski i regionu. A po dotarciu do Trzebiatowa wzięliśmy udział w oficjalnych uroczystościach, które miały miejsce przed Ratuszem.