Ścieżka edukacyjna – „Leśny świat”

Po raz kolejny na początku października, nasze koło zorganizowało dla młodzieży szkolnej, leśną ścieżkę edukacyjną. Pierwszy raz na naszej trasie pojawili się uczniowie i ich opiekunowie z Kamienia Pomorskiego.  Tym razem uczestnicy przy pięknej, słonecznej pogodzie mieli do pokonania 10 kilometrowy odcinek, od Pogorzelicy do Mrzeżyna. Trasa ścieżki wiodła przez nadmorski las sosnowy Wybrzeża Trzebiatowskiego. Podczas przejścia uczestnicy wycieczki musieli udzielić odpowiedzi na pytania przygotowane przez koleżanki i kolegów z naszego koła. Dotyczyły one zagadnień przyrodniczych, geograficznych i historycznych.

Po takim wysiłku fizyczno – umysłowym, miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników były przysmaki grillowe, serwowane na końcu trasy. Mieliśmy także okazję posłuchać krótkiego wykładu na temat fauny Bałtyku, przygotowanego i przedstawionego przez przedstawiciela organizacji WWF.  Tło wykładu stanowiła przepiękna panorama morza, widziana z punktu widokowego, na którym się znajdowaliśmy.

Na koniec wszyscy uczestnicy ścieżki edukacyjnej oraz ich opiekunowie, uhonorowani zostali dyplomami i drobnymi upominkami. Dodatkowo najwytrwalsi turyści biorący udział w rajdach i wycieczkach, organizowanych przez nasze koło, otrzymali popularna odznakę OTP. Natomiast nowi członkowie PTTK odznakę stowarzyszenia.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji ścieżki edukacyjnej. Do zobaczenia za rok.