Ścieżka edukacyjna – „Las Gryficki”

Październik to miesiąc kiedy młodzież szkolna, uczestnicy naszych cyklicznych imprez turystycznych poznaje uroki lasów powiatu gryfickiego. W tym roku mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć w Nadleśnictwie Gryfice. Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników uczniowie mieli możliwość przejść ścieżką edukacyjną – Bobrowniki – Gryfice.
Na trasie młodzież zapoznawała się z funkcjami jakie spełnia w środowisku las. Poznali również pracę w terenie przy wyrębie lasu. Natomiast w siedzibie Nadleśnictwa w Gryficach mieli możliwość poznania różnych rodzajów drzew, rosnących nie tylko na naszym terenie.
Elementem kulminacyjnym wycieczki był konkurs ekologiczny przeprowadzony przez członków Koła PTTK „Baszta Kaszana”. Konkurs ten został nierozstrzygnięty, gdyż poziom wiedz zaprezentowany przez dzieci i młodzież był bardzo wysoki i wyrównany. Gratulujemy takiej wiedzy i ochoty na spędzanie wolnego czasu w aktywny sposób. Nie zapomnieliśmy oczywiście o wspólnym ognisku, gdzie mogliśmy upiec kiełbaski i zaspokoić głód. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok.