Jubileuszowy Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej

W ubiegłą sobotę i niedzielę 11 i 12 maja 2019 r. odbył się jubileuszowy XX RAJD PO ZIEMI TRZEBIATOWSKIEJ, organizowany przez Koło PTTK Baszta Kaszana z Trzebiatowa przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy, Oddziału PTTK  Międzyzdroje oraz Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury.

Pierwszy dzień rajdu przeznaczony był na udział drużyn w grze terenowej ulicami i zakątkami Mrzeżyna. Natomiast w drugim dniu uczestnicy musieli przejść trasę z Trzebusza do Trzebiatowa, odpowiadając na pytania dotyczące rożnych dziedzin.

W rajdzie wzięło udział 21 drużyn reprezentujących szkoły z  Mrzeżyna, Trzebiatowa a także Gryfic oraz grupy rodzinne, łącznie ponad 150 uczestników.

Grupy podzielone zostały na różne kategorie wiekowe, a najmłodszy uczestnik miał zaledwie 4 lata i wędrował w umundurowaniu strażackim, co wzbudzało ogólne zainteresowanie.

Uczestnicy Rajdu bez względu na wiek dzielnie radzili  sobie na trasie zarówno ze zróżnicowanymi i zmiennymi  warunkami pogodowymi , jak i z odpowiedziami na pytania w punktach kontrolnych.   Pytania te dotyczyły różnych zagadnień, obejmujących  tematykę historyczną, geograficzną, przyrodniczą oraz wiedzę krajoznawczą. Drużyny wykazały się dużym poziomem wiedzy co zostało docenione przez organizatorów.

Każdego dnia na koniec rajdu na uczestników czekał ciepły posiłek, kiełbaska z grilla czy też grochówka.

Uwieńczeniem naszego wspólnego wędrowania było wręczane dyplomów i pucharów dla jego uczestników. Z okazji XX już edycji naszego rajdu, wszystkie biorące w nim udział drużyny, zostały uhonorowane pucharami za zajęte miejsce. Wręczenia nagród dokonali  Burmistrza Miasta Trzebiatowa – Józef Domański,  przez Prezes Oddziału PTTK Międzyzdroje – Jerzy Czerski oraz Prezes Koła PTTK „Baszta Kaszana” – Ewa Fudała.

Dodatkowo tym roku najwytrwalszym uczestnikom  naszego rajdu, zostały wręczone odznaki krajoznawcze – „Turysta Ziemi Trzebiatowskiej”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział, świetną atmosferę oraz dobre humory, które towarzyszyły nam przez te dwa dni. Szczególne podziękowania składamy wszystkim sponsorom za ufundowanie pucharów oraz pomoc w organizacji naszej jubileuszowej  imprezy turystycznej. Nie zapominamy także o naszych koleżankach i kolegach z Koła PTTK „Baszta Kaszana”,  bez zaangażowania których nie udałoby się po raz kolejny, tak wspaniale zorganizować i przeprowadzić XX Rajdu po Ziemi Trzebiatowskiej.

Z turystycznym pozdrowieniem …