Jesienne grzybobranie z „Basztą Kaszaną”!

Ostatni dzień września członkowie Koła PTTK ” Baszta Kaszana” oraz  liczna grupa sympatyków spędzili w gościnnych lasach Nadleśnictwa Rokita.
Przepiękna słoneczna pogoda, jesienna rewia barw a także obfitość grzybów to atuty, które mógł nam zapewnić jedynie gospodarz tego terenu, a jednocześnie nasz kolega, nadleśniczy Tomek Szeszycki.

Nasze grzybobranie rozpoczęliśmy od zwiedzania  siedziby nadleśnictwa, która mieści się  w zabytkowym Pałacyku pochodzącym z początku XX wieku. Następnie udaliśmy się do rezerwatu cisów, gdzie wysłuchaliśmy opowieści na temat historii cisów i ich znaczenia dla życia i funkcjonowania człowieka. Rezerwat ten jest najwiekszym rezerwatem cisów w Polsce.!

Miłym zaskoczeniem dla nas  było spotkanie na grzybobraniu Czerwonego Kapturka oraz Babci, które obdarowały wszystkich uczestników słodkościami, a panów z
okazji Dnia Chłopaka, dodatkowo całusem. Na szczęście gdzieś w lesie zapodział się wilk.

Po 5 godzinach wszyscy grzybiarze wrócili z pełnymi koszami grzybów!!! Nikt nie spodziewał sie takich zbiorów!  Oczywiście odbył się także konkurs na najlepszego grzybiarza, w którym zwycięstwo przypadło Bożence Krzewickiej i p. Popik.  Nagrodą były przepiękne grzyby wykonane przez naszą  koleżankę Bożenkę Gnitecką.

A na zakończenie grzybobrania, przy ognisku i smacznych kiełbaskach, opowiadano sobie wrażenia ze wspólnej, jesiennej wyprawy. Mamy nadzieje,  że w przyszłym   roku pojedziemy do lasu tak samo liczną grupą.

Z turystycznym pozdrowieniem – członkowie  Koła PTTK ” Baszta Kaszana”