I myśmy tam byli

W dniach 23-27 .08.2017 r. w Bielsku Białej i Szczyrku odbył sie 35 Ogólnopolski Rajd Górski Przewodników PTTK, na który zjechała sie brać  przewodnicka z całego kraju. Nie mogło tam zabraknąć także przedstawicieli naszego Koła „Baszta Kaszana”, reprezentujących zarówno Koło jak i miasto i gminę Trzebiatów.

Udało nam się zobaczyć najpiękniejsze zakątki Beskidów, uczestnicząc zarówno w pieszych wycieczkach górskich, jak i  wycieczkach autokarowych przez najważniejsze miejscowości turystyczne tego regionu. Mieliśmy także możliwość poznać  atrakcje turystyczne pasa przygranicznego sąsiednich krajów – Czech i Słowacji. Dodatkowym atutem rajdu była piękna, słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam przez te wszystkie dni.

Na każdym kroku staraliśmy się także podkreślać skąd przybyliśmy. Było to o tyle łatwe iż każdy z nas miał do dyspozycji koszulki z logiem Trzebiatowa i Mrzeżyna. Wzbudzały one ogólne zainteresowanie oraz pytania: co przedstawiają i dlaczego? A my skrupulatnie na nie odpowiadaliśmy.

Niestety wszystko co miłe szybko się kończy, dotyczy to także 35 Rajdu Przewodników PTTK. Na zakończenie umówiliśmy się na spotkanie w przyszłym roku w Przemyślu  o tej samej porze. Nie wypada nie być tam w przyszłości.

Z turystycznym pozdrowieniem Przewodnicy Koła PTTK ” Baszta Kaszana” w Trzebiatowie