Spływ kajakowy Regą

Powoli wakacje zbliżają się do końca, a to sygnał do organizacji spływu kajakowego, organizowanego na koniec sezonu letniego przez nasze koło. Podobnie jak w ubiegłym roku trasa spływu przebiegała meandrami Regi, tym razem jednak na odcinku z Kłodkowa do Trzebiatowa. Ponownie udział wzięli w nim także członkowie oddziału PTTK z Międzyzdrojów i Świnoujścia.

Dla kajakowiczów był to łatwy i urokliwy fragment rzeki, pozwalający na rozwijanie umiejętności wioślarskich. Dodatkowym atutem była słoneczna pogoda, zachęcająca do nadrabiania zaległości w opaleniźnie.

Po dwóch godzinach intensywnego i rytmicznego wiosłowania, udało nam się szczęśliwie i w pełnym składzie dopłynąć do Trzebiatowa. A na przystani kajakowej czekały na nas grillowe specjały, przygotowane przez koleżanki i kolegów z koła PTTK „Baszta Kaszana”. Nie pozostało nam nic innego jak skorzystać z miłej, smakowitej niespodzianki.

Wspaniała pogoda zachęcała do wspólnego biesiadowania. A na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że za rok spotykamy się ponownie, próbując ujarzmić kolejny odcinek rzeki Regi.

Specjalne podziękowania składamy „Vikingom Regi” za wypożyczenie kajaków oraz dyrektor ZSP im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie za użyczenie przystani kajakowej.